* Vše pro výrobu šperků z drahých kamenů a minerálů, korálků a další potřeby pro Vaše tvoření * Autorské šperky a dárkové předměty *
kamenykoralky.com
Vyhledávání
Kategorie
Úvodní stránka > Drahé kameny > Ametyst

Ametyst

A184 Ametyst ovál luxusní ! 9-10x8mm

Doporučujeme

Ametyst kulička 9-10 x 8 mm cena za 1ks

Cena:
13,- Kč
  • Materiál: Ametyst lusuxní !
  • Druh: ovál
  • Rozměr: 9-10 x 8 mm

Ametyst

Svou barvou přiláká mnohé, fialové zbarvení působí uklidňujícím a měkkým dojmem.

Platil za kámen cudnosti a zdrženlivosti, Aristoteles jej doporučoval jako prostředek proti opilosti a proto byl takto využíván jako amulet. 

Název fialové odrůdy křemene je odvozen z řeckjého amethustos - střízlivý. Staří Řekové totiž věřili, že chrání před opilostí. Býval šperkem králů, protože nach je považován za barvu královskou.

Staří Řekové věřili,že budou-li pít víno z ametstového pohru, vyhnou se opilosti.  

Babyloňané přiřazovali ametyst pod astrologické znamení Skopce, Řekové Kozorohu a podle jiných zase patří Rybám, Střelcům a Pannám.

Ametyst je mimořádně mocný kámen s ochrannou sílou. Má silnou léčivou a očistnou moc, zahání nespavost a noční můry. Je kamenem klidu, zahání stres a negativní emoce, tiší strachy, vztek, obavy a zlobu, zvyšuje naděje, zahání pocit viny, zbystřuje mysl. Je kamenem pravé, ryzí lásky, posiluje věrnost. Napomáhá soustředění, přijímat nové myšlenky, dodává rozhodnost, rozvíjí intuici, podporuje proměnu záměrů ve skutečnost. Pomáhá při léčbě alkoholismu a jiných závislostí.

Léčebné využití: zmírňuje bolesti hlavy, odstraňuje napětí, pomáhá při žaludečních a dýchacích obtížích, poruchách sluchu, kožních problémech, nerovnováze zažívacího traktu, působí na střeva, odstraňuje parazity, podněcuje produkci hormonů a metabolismus, posiluje vylučovací orgány a imunitní systém. Léčí podlitiny, otoky a rány.

 


Přihlášení
Nákupní košík
Měny
Doporučujeme
Informace
V našem eshopu se není nutné předem registrovat, nakoupit můžete i bez registrace.
Informace
Děkujeme Vám za návštěvu, nabídku zboží stále doplňujeme !
Anketa
Uvítali by jste v naší nabídce i kameny pro sběratele?
Ano
Ne
Nevím
Počítadlo
Online: 3
Dnes: 255
Včera: 216
Celkem: 946582
NahoruTisknout